היסטוריה

גרמניה, שנת 1923, האחים ד"ר זיגמונד ודויד לודוויג מקימים את חברת Loewe Radiofrequenz GmbH שש שנים מאוחר, בשנת 1929, הם מקימים את חברת Radio AG D.S. Loewe ואת חברת Television AG מאז, ועד היום עקרון אחד הנחה אותם: קביעת סטנדרטים חדשים של חדשנות עבור החושים.

בתערוכת הרדיו העולמית שהתקיימה בברלין, הציגה החברה לראשונה את האב טיפוס הראשון של מקלט הטלוויזיה האלקטרוני הראשון בעולם, שהיה מבוסס על שפופרת מסך קתודית. CRT המקלט פותח על ידי אחד מגדולי האלקטרונאים של גרמניה באותה תקופה - מנפרד פון ארדן.

בשנת 1935 כבר הציגה החברה את המקלט האלקטרוני הראשון שלה למכירה .

החברה לאחר מלחמת העולם השנייה

בשנת 1945, עם תום מלחמת העולם השנייה, הוחזרה החברה לבעליה וחודש היצור בשלושה אתרים : לייפציג, ברלין וקופס. בשנת 1946, הוקם בדיסלדורף מפעל ליצור אנטנות. בשנת 1948, הוקם המפעל בקרונאך. בשנת 1949 חזר ד"ר זיגמונד Loewe לנהל את החברה שנקראה אז Loewe Opta and Co.

בשנת 1958, נפסק יצור מקלטי הרדיו בקרונאך ומאז מתמחה המפעל ביצור מקלטי טלוויזיה בלבד. אך החברה, המשיכה ביצור מקלטי רדיו במפעליה בברלין ובדיסלדורף.

בשנת 1962, החלה החברה ביצור מכשירי וידאו מקצועיים : הדגם הראשון נקרא Optacord 500 .

בשנת 1963, הציגה החברה את מקלט הטלוויזיה הנייד מדגם Optaport שהיה גם המכשיר הראשון בעולם המבוסס כולו על טרנזיסטורים. המסך היה בגודל 25 ס"מ ובמקלט שולב גם מקלט רדיו FM.

בשנת 1971, הציגה החברה לראשונה שפופרת מסך מהפכנית עם זווית מקוצרת ל 110 מעלות, שהפכה תוך מספר שנים לשפופרת המסך המודרנית התקנית ואומצה ע"י יצרנים רבים. שפופרת זו אפשרה לייצר מקלטי טלוויזיה בעלי מסך גדול יחסית לאותה התקופה (28 אינץ') עם מידות עומק מופחתות.

בשנת 1979, עשתה החברה מהפיכה ביצור מקלטי טלוויזיה, עת הציגה לראשונה מרכב שאסי אינטגרל מבוסס פלטינה.

בשנת 1981, הציגה החברה את מקלט הטלוויזיה הסטריאופוני הראשון באירופה.

בשנת 1987, הושקה סדרת מקלטים חדשים בשם ART המבוססים על טכנולוגיה דיגיטאלית ובכך הקדימה החברה את כל יצרניות מקלטי הטלוויזיה בעולם, שעשו זאת רק שנים רבות אחר מכן.

בשנת 1991 הציגה החברה לראשונה מקלט טלוויזיה עם שפופרת מסך ביחס של 16:9 widescreen (יחס שאנו מכירים כיום מהמסכים הדקים) .

בשנת 1994, השיקה החברה את הסדרה הראשונה בעולם של מקלטי טלוויזיה בטכנולוגית 100Hz

בשנת 2005, Loewe הפכה להיות ספקית מסכי הפרימיום המובילה בעולם. סדרות המסכים שלה זכו בפרסים רבים הן בזכות איכותם והן בזכות עיצובן.

בשנת 2007 , הציגה החברה את סדרת connect ופתחה עידן דיגיטאלי חדש בתחום האלקטרוניקה הבידורית .

Loewe – עבר, הווה עתיד.